Ke koupi zde:
https://www.studiovonk.cz/collections/mobily/products/mobil-z-pohledu-selmy-nikola-logosova

“Je horká letní noc, na nebi svítí hvězdy a velký kulatý měsíc. Sleduji je a oni sledují mě skrz obrovské listy palem nade mnou. Prodírám se křovím a pod tlapkami mi křupou drobné větvičky. Je mi krásně.”

Kam s ním?
V podstatě kamkoli, kam chcete dodat hravost. Doporučuji k oknu, kde se vám doma díky slunci rozehraje stínové divadlo. Stejnou službu večer zajistí lampička.

Jak přišel na svět?
Mobilní závěsný objekt neboli mobil vznikl ve spolupráci s Nikolou Logosovou. Ona dodala svůj jedinečný ilustrátorský rukopis a já jsem jej zhmotnila. Společně jsme vyladily detaily a voila!

Rok narození: 2021

Ingredience: měď, mosaz, patina, zaponový lak, rutheniový pokov, hedvábný provázek

Rozměry: 60 × 60 × 60 cm

Foto: studio Vonk

Ilustrace k článku “Jak často myslíte na klima?” od Anny Beaty Háblové pro Salon Práva.
Cyklus literárních reportáží České bolesti.

Výstava ve Vitríně Deniska (Denisova ulice, Olomouc).

Série kolorovaných linoritů a výšivky vznikla během rezidenčního týdenního pobytu v rámci festivalu Litr v říjnu roku 2022.

2022

Mural v parku Andrease Papandreaua ve čtvrti Keratsini v Athénách v rámci festivalu Street meets (mural) art.

Vznikly v podstatě dvě zdi, z nichž jedna zobrazuje řeckou mytologii a druhá postavy z českých legend, pověstí a pohádek. Řecké děti určitě poznají všechny postavy na “jejich” zdi, ale zcela určitě nebudou vědět co je zobrazeno na té české. I díky umístěné tabulce se tak budou moci dozvědět něco málo o naší kultuře.

Ve spolupráci s festivalem Lustr a českým centrem Athény.

2022
Vizuální identita podcastové série Hranice násilí od Táni Zabloudilové a Veroniky Ruppert pro Radio Wave.
https://wave.rozhlas.cz/hranice-nasili-8813665

2022

autor: Radek Malý
grafik: Milan Nedvěd

nakladatelství Meander

2022
108 stran
23 × 23 cm
ofsetový UV tisk
pevná vazba s plátěným hřbetem
text: Tereza Nová, dramaturgické a odborné vedení Jiří Forejt
grafická úprava: Barbora Toman Tylová

“Jak vyvolat fotografii, jak funguje camera obscura a jak správně nasvítit portrét? To všechno se spolu se školáky Jasmínou a Kryštofem dozvíte v knize, kde vyprávění o principech i historii fotografie, zakomponovaných do poutavého příběhu, střídají praktické návody a inspirace pro vlastní fotografickou tvorbu.”

https://www.beziliska.cz/knihy/mali-fotografove
video: https://vimeo.com/680087895?embedded=true&source=vimeo_logo&owner=39470114

foto: www.filipsach.cz

Petr Šesták: Jak dojet do přívětivějšího města? Literární reportáž z cyklu České bolesti

“V Paříži jsem byl poprvé na výletě v roce 2006. Když jsem se tam o rok a půl později přestěhoval, byl první dny dojem z města docela jiný, atmosféra se proměnila, na bulvárech se lépe pohybovalo i volněji dýchalo, cítil jsem méně stresu, město se nezdálo tak hlučné.”

https://www.novinky.cz/kultura/salon/clanek/petr-sestak-jak-dojet-do-privetivejsiho-mesta-literarni-reportaz-z-cyklu-ceske-bolesti-40396006

Helena Hrstková: Pomáhající, či ohrožující profese? Literární reportáž z cyklu České bolesti

“Nelžu. R. má hlasy. Zhoršuje se to v závislosti na jeho situaci. Už dvacet let žije na ulici, přichází mrazy, má dlouhodobé zdravotní problémy, teď mu ukradli stan. Jeho hlasy nejsou přátelské. Sprostě na něj křičí. Vyhrožují mu. Pronásledují ho. Straší, že ho někdo chce dostat, že ho všichni nenávidí, že nesmí nikomu věřit. Věřit by znamenalo zemřít.”

https://www.novinky.cz/kultura/salon/clanek/helena-hrstkova-pomahajici-ci-ohrozujici-profese-literarni-reportaz-z-cyklu-ceske-bolesti-40393998?fbclid=IwAR0mEKWvIQj9HdcQChmebdLIY5FPc_9Uccs_A9fRX5sCTjKb8788_v7qkME

Radek Štěpánek: Co se to děje v našich řekách? Literární reportáž z cyklu České bolesti

“Do konce sezony zbývá jen čtrnáct dní. Řeka je nízko, stromy skoro holé, jen sem tam ještě pluje po lesknoucí se hladině nějaký ten zapomenutý list. Pozorně hledám známky života, kolečka ryb, které sbírají líhnoucí se hmyz.”

https://www.novinky.cz/kultura/salon/clanek/radek-stepanek-co-se-to-deje-v-nasich-rekach-literarni-reportaz-z-cyklu-ceske-bolesti-40389061